Ik ben helemaal weg van series als Charmed en Ghost Whisperer. De game Witches & Vampires: The Secrets of Ashburry leek me daarom ook helemaal perfect voor mij. Benieuwd naar mijn mening over de game? Lees dan verder voor de review.VerhaalEeuwen geleden waakten heksen en vampiers over zes magische amuletten die hen beschermden tegen het kwaad. Nu is de slechte vampier Abaddon met zijn leger op zoek naar de amuletten om de absolute macht te grijpen. De heks Aluna, vampier Dariel en halfbloedje Rubi moeten het tegen hem opnemen. Hun moeder heeft ook een amulet in haar bezit, die Abaddon maar al te graag wil hebben. Hij kan daarmee namelijk oneindige krachten krijgen. De drie zussen gaan het gevecht aan om hun moeder en de stad Ashburry van de ondergang te redden.

VechtsysteemJe komt onderweg nogal wat monsters tegen die je moet verslaan. In de gevechten vecht je met alle drie de zusjes tegelijk. Door het bundelen van krachten kunnen ze samen hun tegenstanders verslaan. Wat ook meteen een nadeel is, aangezien je meteen game over bent als één personage dood gaat. Ieder personage heeft zijn eigen vaardigheden en bijzondere krachten, waarmee je elkaar kunt helpen. Tijdens het vechten zie je in het bovenste scherm de kenmerken van elk personage, zodat je kunt zien welke betovering de beste is. Het vechtsysteem heeft verschillende ‘RPG-regels’ (Role Playing Game); door het verslaan van vijanden, het halen van levels e.d. krijg je punten, die je in de bibliotheek kunt inwisselen voor nieuwe spreuken of skills. Als je toch niet tevreden bent met je nieuwe ‘aankoop’, kun je hem gewoon ruilen voor een andere spreuk of skill.Om tijdens een gevecht een spreuk te gebruiken, moet je een magisch teken tekenen. Het teken komt kort in beeld, waarna je hem uit je hoofd moet natekenen. Als je dit niet goed genoeg doet heb je pech, dan werkt de spreuk namelijk niet en is je beurt voorbij.

MinigamesEr zijn vier verschillende minigames die je moet spelen om verder te komen in het spel. Het gaat om:PendelenIn de bibliotheek vind je een plattegrond die Aluna kan gebruiken om met haar pendel mensen en plaatsen te vinden. Met je stylus draai je rondjes over het touchscreen. Er verschijnt een blauw bolletje, hoe groter die wordt, hoe dichter je bij die persoon of plaats bent die je zoekt. Dit is erg handig als je een missie moet voltooien en je geen idee hebt waar je moet zoeken. Toverdrankjes brouwenIn de keuken kun je verschillende drankjes brouwen. Er verschijnt een lijst met recepten waarvoor je de ingrediënten hebt. Als je er een hebt gekozen, moet je binnen de tijd de juiste ingrediënten in de pan doen. Na elk ingrediënt dat je toevoegt, moet je even roeren. Als alles erin zit, moet je een betovering doen. Dit gaat net als bij een spreuk tijdens een gevecht.Items verzamelenVoor je toverdrankjes heb je natuurlijk wel ingrediënten nodig. Die zijn op een rare plek verstopt, namelijk in het riool. In het riool ga je op zoek naar hopen modder, daar kunnen bruikbare dingen voor drankjes in zitten (zoals pompoenwortels en muntbladeren), maar meestal is het gewoon rotzooi. VliegenSoms word je van hot naar her gestuurd en is het handig als je niet heel de tijd hoeft te lopen (op elke hoek staat namelijk wel monster die maar al te graag met je wilt vechten). Je krijgt na een tijdje een bezemsteel tot je beschikking, waarmee je van de ene bestemming naar de andere kunt vliegen. Je verdient extra punten als je door de ringen vliegt.

Graphics en geluidDe graphics zijn zeker niet de sterkste kant van de game. Op den duur stoorde ik me er zelfs een beetje aan. De game voelt erg houterig aan en ik kreeg ook ongelofelijk veel te maken met onzichtbare muren. Als je bijvoorbeeld in een huis bent, en naar boven wilt, kun je 9 van de 10 keer de trap niet opkomen. Ook vond ik het nogal raar, dat als ik rondliep, ik doorzichtig werd als ik onder een boom of lantaarnpaal liep. De muziek werd na een tijdje wat eentonig, vooral tijdens de gevechten. De muziek van het hoofdmenu vond ik het leukst, maar die kwam helaas niet in de game voor. Verder zaten er leuke geluidseffecten in het spel, zoals voetstappen en het omslaan van een bladzijde in een dialoog.

AmulettenIn het spel moet je in totaal zes amuletten verzamelen om het gevecht tegen de slechte vampier te winnen. Je kunt deze amuletten activeren met een code. Je krijgt dan beschikking over speciale krachten die je kunt toewijzen aan een van de drie personages. De codes krijg je niet zomaar, je moet echt naar ze op zoek gaan. In de verpakking van de game zit sowieso al één code (van Gorazuls hart), de anderen kun je vinden op het internet, in tijdschriften en in winkels. Je hoeft niet persé al die moeite te doen, je kunt het spel ook uitspelen zonder codes.ConclusieEen pluspunt vond ik het verhaal van de game. Het was interessant en ook makkelijk te volgen. Ook een plus is de besturing, die kan haast niet simpeler. Je kunt je character met de pijltjestoetsen of met je stylus laten rondlopen, het werkt allebei erg goed. Het menu is ook handig gemaakt, je hebt alles binnen handbereik.Een minpunt vond ik de gevechten die na een tijdje wat eentonig worden. Als je een goede aanval hebt ontdekt, kun je die steeds gebruiken en je hebt al gewonnen. Ook een minpunt waren de slordigheidfoutjes. Zo kun je van personage wisselen, maar met wie je ook speelt, in de dialogen zie je alleen Aluna praten. De graphics hadden zeker wat meer aandacht mogen hebben, de game voelde nu nog wat onaf aan.Maar al met al is het toch een leuke game om zo af en toe te spelen. Het spel doet me denken aan Harry Potter, Twilight en Charmed. Dus als je wel van dat sfeertje houdt, raad ik je deze game zeker aan.
InformatieNaam: Witches & Vampires: The Secrets of AshburryUitgever: MindscapePlatform: Nintendo DSTalen: NederlandsPlayers: SingleplayerRating: 12+Adviesprijs: € 29,99
Score– Gameplay: 8/10- Fun: 7/10- Levensduur: 6/10- Graphics: 5/10- Geluid: 6/10- Originaliteit: 8/10Totaal: 6,4
