NIS America heeft bevestigd dat Village in the Shade, de spookachtige farming sim van Nippon Ichi Software, in het najaar van 2026 naar het westen komt. De game verschijnt op Nintendo Switch, Nintendo Switch 2, PlayStation 5 en pc.

Voor fans van Disgaea en Phantom Brave is Nippon Ichi Software geen onbekende naam, maar deze keer slaan ze een heel andere weg in. In Village in the Shade bouw je een nieuw leven op in het Japanse bergdorpje Kagatsu. Je plant gewassen, richt je huis in, verzamelt spullen op je boerderij en bouwt relaties op met de dorpsbewoners. Klinkt heerlijk rustig, toch? Nou, bijna.

Want Kagatsu heeft regels. Praat niet met vreemden, verlaat het dorp niet, en ga ‘s nachts niet naar buiten. Die combinatie van een warme, knusse sfeer en de duidelijke hint dat er iets niet klopt geeft de game een heel eigen smaak. De handgeschilderde stijl past er echt goed bij en geeft het dorpje een zacht uiterlijk dat lekker contrasteert met de donkerdere ondertoon.

Ben je al fan van games die je een beetje het schrik op het lijf jagen? Bekijk dan ook onze Top 10 horrorgames die je hart sneller doen slaan.

Je kan gewoon lekker je ding doen met meubels kopen, je huis versieren, seizoensfestivals bijwonen en genieten van de kersenbloesems. Maar als je wil, kan je ook dieper graven in het mysterie achter Kagatsu. NIS America waarschuwt wel dat dat niet zonder gevolgen kan blijven. Of je dat risico neemt, is aan jou.

Er is ook een Limited Edition beschikbaar voor €89,99. Die bevat naast de game ook een collector’s box, een artbook, de soundtrack, een acrylblok en een setje metalen pins. Voor de verzamelaars onder ons is dat best een lekkere bundel.

Bekijk de trailer hieronder.

© NIS America / Nippon Ichi Software

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.