Aan al het goede komt een einde en ook aan vrijwel alles wat nog enigszins gratis was. Helaas stopt Nintendo stopt na negen mooie jaren met het gouden punten-programma. Met dit beloningssysteem kon je weer nieuwe games in de e-shop kopen voor nop of met bijbetaling. Tot 25 maart krijg je nog gouden punten bij je aankoop en tot 12 maanden daarna kun je ze nog inwisselen.
Na het lezen van deze intro denk je ongetwijfeld dat dit heel erg jammer is. Zelf maakte ik ook regelmatig gebruik van de gouden punten en was dit altijd toch een leuk extraatje. Anderen zullen zich nu ongetwijfeld afvragen wat die gouden punten überhaupt al waren. Een korte uitleg: bij de aanschaf van games in de Nintendo e-Shop óf bij fysieke games krijg je punten cadeau. Dit is zo ongeveer 5% van de waarde van de game (en 1% van fysieke games). Oftewel bij een game van €60,- krijg je €3,- in gouden punten bij digitale aanschaf en slechts €0,60 cent bij een fysieke game.

Het is niet veel, maar alle kleine beetjes zijn natuurlijk meegenomen. Bij aanschaf in de e-Shop gebeurt dit automatisch, maar bij fysieke games moet je een bepaalde handeling doen. Op de Nintendo Switch moet je naar de gegevens van de game als de cartridge ook in je systeem zit en zo je punten claimen. Ook is het zo dat de fysieke game niet ouder dan twee jaar mag zijn (release-datum) anders kun je ze niet meer claimen. Als je door de e-Shop speurt dan kom je zo nu en dan echt geweldige games tegen en deze kun je dan met wat korting aanschaffen. Hartstikke leuk en persoonlijk heb ik op deze manier al flink wat korting kunnen verzamelen op nieuwe games.
Helaas zal dit feest na 25 maart ophouden te bestaan, althans voor aankopen in de online store. Voor fysieke cartridges heb je voor games die uiterlijk 24 maart 2024 zijn uitgebracht nog twee jaar om te claimen en dus te verzilveren. Enorm zonde, al zeg ik het zelf. Soms trok het je net over de streep om kleine games uit te testen of wanneer ze spotgoedkoop waren helemaal gratis binnen te hengelen. Na het claimen van je punten heb je een jaar de tijd om ze in te wisselen.
Persoonlijk ben ik ook een groot fan van de platina punten om daarmee in de Nintendo Store exclusieve goodies te scoren. Deze punten gaan gelukkig (nog) niet verdwijnen. Door wekelijks de website te bezoeken hengel ik toch iedere week weer 30 platina punten binnen op jacht naar weer toffe merchandise.
Waarom de gouden punten verdwijnen is de vraag? Het is wel heel toevallig dat het vlak voor de Nintendo Direct over de Nintendo Switch 2 is. Gaan we wellicht op een andere manier games kunnen claimen? Wie weet. In april wordt er hopelijk een stuk meer duidelijk. Tot die tijd: mochten er nog games op je wishlist staan in de Nintendo e-Shop schaf ze dan vóór 25 maart aan en sprokkel zo nog wat extra centen binnen om je wishlist compleet te krijgen.