Vorige week was het zover, ergens in Amsterdam op de 2e verdieping van een leuk huisje konden wij de Nintendo Wii U uitproberen.

De Wii U wordt de opvolger van de Wii en Nintendo presenteerde de Wii U als een ontzettend leuke console vol mogelijkheden. Zoals altijd heeft Nintendo weer uitgepakt in hun presentatie. We moesten wat trappen op maar daarna kwamen we in een grote witte ruimte vol met de nieuwe Wii U en een aantal 3DS stands. Bij elke console stond iemand van Nintendo die het spel uitlegde en uitleg gaf over met name de nieuwe functies van de Wii U.

Er waren een hoop najaars titels aanwezig. Zo kon je op de Wii U New Super Mario Bros U, Pikmin, Wii Fit, Batman: Arkham City, Nintendo Land, Project P-100, Ninja Gaiden 3 en ZombiU spelen. Naast de eindejaars titels voor de Wii U kon je er ook een aantal op de 3DS spelen; Luigi’s Mansion 2, New Super Mario Bros 2, Castlevania: Lords of Shadow: Mirror of Fate.

Maar het belangrijkste was natuurlijk de nieuwe Wii U met de GamePad-controller. Als eerst ben ik naar de demo van Batman gegaan, ik wilde graag zien hoe Nintendo uitpakt met de hardcore games en hoe hij grafisch toch echt in de buurt komt van de huidige generatie Xbox en PlayStation. Missie geslaagd kan ik je vertellen. De Wii U heeft nu HD kwaliteit en zelfs op het scherm van de GamePad-controller zag het er fantastisch uit. Batman werkt ontzettend goed met de GamePad-controller. Op het scherm zie je al je gadgets en kun je door middel van het touchscreen alles aanklikken. Er word veel uit de kast gehaald met het bewegen van de GamePad-controller. Hiermee kon je bijvoorbeeld in Batman de omgeving scannen door 360 graden om je heen te kijken. Dit is allemaal even wennen maar het werkt echt heel goed.

De echte Nintendo titels zijn als vanouds erg leuk om te spelen en al helemaal nu je met vijf mensen tegelijk kan spelen. Een iemand met de GamePad-controller en de vier andere met de normale controller. Zo kun je bij Nintendo land de welbekende zoek en vind spelletjes spelen. De vier spelers met de controller moeten op de televisie kijken om zo niet gepakt te worden door de persoon die met de GamePad-controller speelt. En in New Super Mario Bros U kan de persoon met de GamePad-controller de andere spelers helpen door blokjes te plaatsen zodat de spelers op plekken kunnen komen die normaal niet bereikbaar zijn.

Het zal even wennen zijn als Nintendo zich aan het einde van dit jaar gaat richten op zowel de casual gamer als de hardcore gamer, maar als ze het goed aanpakken gaat dit zeker lukken. Iedereen die twijfelt moet naar een gamezaak toegaan om daar de Wii U te proberen. We weten natuurlijk nog niet precies wanneer hij in de winkels zal liggen maar dit zal vast voor de feestdagen zijn.

De 3DS titels op deze dag waren leuk maar lang niet zo belangrijk als de Wii U. Om eerlijk te zijn ging er zoveel aandacht naar de Wii U dat de paar titels die er stonden wel leuk en aardig waren maar niet de volledige aandacht kregen die ze misschien wel verdienden. De 3DS komt nu eindelijk een beetje op gang met alle releases en als er dan nog een nieuwe Mario bij komt en natuurlijk Luigi’s Mansion 2 dan is het fantastisch.

Ik hoop dat ik jullie een beetje enthousiast heb kunnen maken, ik ben dat in elk geval wel. Het was weer een op en top goed aangeklede Hands On van Nintendo.
